Nabyte choroby serca
Choroby serca możemy podzielić na wrodzone oraz nabyte, bez względu na to, z której są grupy powinny być leczone. Część chorób jest możliwa do całkowitego wyleczenia natomiast część niestety musi być leczona dożywotnio i obserwowana przed odpowiedniego lekarza.
Jakie są najczęściej występujące choroby serca? Arytmia, astma sercowa, niedokrwienie serca, choroba wieńcowa, dławica, migotanie przedsionków, niedomykalność zastawki, zapalenie, zaburzenie rytmu, zawał. Każda z wymienionych chorób jest bardzo niebezpieczna, ponieważ nieleczona doprowadza do zgonu.
Chociaż medycyna jest bardzo zaawansowania wielu ludzi bagatelizuje chorobowe sygnały i zgłasza się do kardiologa dopiero wtedy, kiedy sytuacja jest już patowa, a stan choroby mocno zaawansowany. Wielu ludzi też próbuje na własną rękę stawiać diagnozę, a co najgorsze nawet się leczyć.
W związku z tym, że objawy są bardzo zróżnicowane ich własne leczenie nie przynosi żadnych pozytywnych skutków przede wszystkim dlatego, że wydłużają proces zgłoszenia się do specjalisty dodatkowo wszystkie przyjmowane medykamenty obciążają inne organy, nie działając jednocześnie na jednostkę chorobową. Choroby serca nie dotykają tylko i wyłącznie osób starszych, bardzo często cierpią na nie młode osoby, dzieci na przykład przez obciążenia serca innymi pobocznymi chorobami.
Jeśli choroba jest wykryta w odpowiednim czasie wówczas pacjent ma ogromne szanse na przeżycia i całkowite wyleczenie, im później tym jest to trudniejsze, dlatego przy objawach wskazujących na ewentualną chorobę bezwarunkowo należy udać się do kardiologa. Jeśli nie jesteśmy pewni czy to odpowiednia specjalizacja, możemy po wstępną diagnozę, jak również skierowanie udać się do lekarza pierwszej pomocy.